O násOdborné informácieDatabáza členovKontakty

Hľadaj

Europoslanci odporučili Balka za člena Európskeho dvora audítorov

 http://www.24hod.sk/europoslanci-odporucili-balka-za-clena-europskeho-dvora-auditorov-cl430625.html

 

 Brusel/Štrasburg 13. apríla (TASR) - Európsky parlament (EP) dnes na základe odporúčaní výboru EP pre kontrolu rozpočtu schválil nominantov zo Slovenska, Českej republiky, Lotyšska a Slovinska na posty členov Európskeho dvora audítorov.

Kandidáta z Poľska však zamietol. Maltský nominant Anthony Abela po negatívnom stanovisku výboru EP svoju kandidatúru ešte pred dnešným plenárnym hlasovaním stiahol. Konečné rozhodnutie o jednotlivých nominantoch zostáva teraz v rukách Rady EÚ (ministri členských štátov EÚ).

Kandidáti, ktorí boli schválení plénom Európskeho parlamentu, sú Ladislav Balko zo Slovenska (328 hlasov za, 317 proti, 52 poslancov sa zdržalo), Jan Gregor z Českej republiky, Mihalis Kozlovs z Lotyšska a Samo Jereb zo Slovinska. Proti poľskému kandidátovi Januszovi Wojciechowskému hlasovalo 358 poslancov, 288 ho podporilo a 48 sa zdržalo.

Pred dnešným plenárnym hlasovaním sa 15. marca všetci kandidáti zúčastnili verejného vypočutia na pôde výboru EP pre kontrolu rozpočtu, ktorý vtedy popri nominantoch Malty a Poľska odporučil zamietnuť aj nominanta zo Slovenska.

Členovia Európskeho dvora audítorov sú menovaní na obdobie šiestich rokov. Rada EÚ po konzultácii Európskeho parlamentu rozhoduje o menovaní členov na základe návrhov jednotlivých členských štátov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Hlavná stránka Rss